Marketing policije od snage do usluge
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 20 | Nivo: Fakultet za uslužni biznis

Britanska policija je organizacija javnog sektora koja se posljednih godina nalazi pod rastućim pritiskom različitih subjekata, uključujući Konzervativnu i Laburističku vladu kao i veoma zahtevnu javnost. U ovakvom okviru, na savremenu policiju primjenjeni su različiti modeli i koncepti biznisa i upravljanja, ali je sprovedeno samo ograničeno istraživanje vezano za primjenu marketinga u okviru policijskih snaga Britanskih ostrva. Ovaj rad istražuje sadržaj delatnosti moderne policije i ukazuje na razloge zbog kojih policija treba da obrati veću pažnju na marketing nego u ranijim periodima. Ovde je predstavljen empirijski rad vezan za policiju i postavlja ga u okvir postojeće literature vezane za interni marketing. Dolazi se do zaključka da je marketing nerazvijen u okviru policije i da policijske snage treba da razviju interni marketing, što je neophodno za uspjeh eksternog marketinga.
Menadžerizam i rastuća vidljivost policije
Posle opštih izbora 2001.g. koji su Laburističku administraciju vratili u Vladu, novi ministar unutrašnjih poslova, David Blunkett, saopštio je svoju namjeru da radikalno reformiše policijske usluge. Ministrove namjere bile su objavljene u Policing a New Century iz decembra 2001. Ovdje su predstavljeni pristisci na savremenu policiju, što je dovelo do potrjebe da se uvedu marketing tehnike koje se uglavnom povezuju sa komercijalnim organizacijama i privatnim sektorom.
Korjeni ovih pritisaka mogu se vidjeti u politici Konzervativne vlade izabrane pod vođstvom Margaret Thatcher 1979.
Postojao je program za reformu javnog sektora, čiji je generalni pravac bio MENADŽERIZAM. Osnovne karakteristike menadžerizma uključuju: veće povjerenje u privatni nego u javni sektor, povjerenje u dobrobiti od konkurentnosti, kontrola kreiranja politika od strane centra u kombinaciji sa lokalnom kontrolom kvaliteta isporučene usluge, razvoj indikatora performansi, naglasak na outpute i rezultate, posmatranje korisnika javnih usluga kao potrošača.
Na početku 90-tih, javnost i Vlada bili su nezadovoljni policijom, njenim upravljanjem i performansama, posebno kada se u obzir uzmu podaci o kriminalu. U okviru ovakve klime, Vlada je pokrenula istraživanja i započjela program za fundamentalnu rjeformu policijskih usluga. Redjefinisana je upravna strukutra sa ciljem da se postavi okvir koji će biti više “business-like” (menadžerizam). Ovaj trend nastavila je i Laburistička vlada izabrana u maju 1997. Podignuti su standardi policijskih usluga kako bi one bile efikasnije, efjektivnije i ekonomičnije. Lokalnim policijskim vlastima data je važna uloga u ovom procesu.
Razvoj medija doveo je do potrebe za “menadžmentom vidljivosti”. Ovaj razvoj medija bio je organizacioni i tehnološki, i policija je zbog toga morala da promjeni svoj pristup komunikacijama. Organizacione promjene u industriji medija, razvoj kablovske i satelitske televizije, kao i komjercijalnih radio stanica, isto kao i promjene u formi prenosa novosti, sa vestima koje se prenose 24 sata, dovele su do većih zahteva od osoblja zaposlenog u medijima – da obezbede više materijala. Ovo je dovelo do zahteva da policija bude stalni i redovni izvor informacija za medije. Tehnološka unapređenja imala su takođe svoj uticaj. Upotreba malih kamera i kamkordera olakšala je nabavku materijala sa mjesta događanja. Ovaj razvoj u oblasti medija čini policiju “vidljivijom”, ali i pruža mogućnost da policija uputi svoje poruke i promoviše svoj imidž u javnosti.

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

 

 

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!